Otevřený dopis - družina ZŠ Dukelská

01.08.2022

Zdravím Vás Benešáci, na začátku února vedení města představilo záměr vybudování nové školní družiny u ZŠ Dukelská. Skvělý záměr!

Upozornil jsem vedení města (Volba pro město Benešov, ODS MS Benešov, Piráti Benešov, PRO Benešov), že budou vypsané dotace v této oblasti, a že je nutné, aby byla připravená projektová dokumentace a způsob zajištění financování proběhl ještě letos. Nabídl jsem vedení města v tomto ohledu spolupráci, protože i jako opoziční zastupitel chápu, že jsou projekty, které mají politický přesah. Družina jedním takovým je! I přes mou nabídku jsem doposud nedostal žádnou odezvu ani odpověď. Bohužel.

Podíval jsem se tedy do připravovaných investičních projektů na stránkách města a ke svému úžasu jsem tam žádnou zmínku k družině ZŠ Dukelská nenašel. Takže se v tomto ohledu nakonec nic neděje? Protože pokud ne, tak tady městu a nám všem jako obyvatelům utíkají dotace na školství ve stovkách milionů korun. Tohle prostě není v pořádku!

Proto jsme společně s kolegy z našeho spolku Benešov pro život sepsali otevřený dopis pro vedení města, kde se ptáme, v jaké fázi jsou projekty z Místního akčního plánu vzdělávání (MAP). V seznamu investičních priorit MAP jsou uvedeny projekty základních škol zřizovaných městem Benešov zhruba za 400 mil. Kč. Přitom v připravovaných projektech na webu města je zveřejněna pouze půdní vestavba ZŠ Karlov za cca 35 mil., více na stránkách města v plánovaných projektech nenajdete.

Jako sdružení nezávislých kandidátů Benešov pro život nabízíme městu spolupráci, aby se aspoň nějaké smysluplné projekty podařilo zrealizovat, protože investice do vzdělávání vnímáme jako jeden z hlavních pilířů pro kvalitní život v Benešově.

Přijde nám nehospodárné promarnit dotační příležitosti v řádu desítek až stovek milionů korun. Jsou to investice, které dříve či později bude muset město realizovat a případně financovat z vlastního rozpočtu. Celý text dopisu viz. obrázky.